کارلوکازا برند مبلمان ایرانی است که به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های شرکت لورنزو توانسته پس از سال‌ها همکاری با شرکت CHELINI ایتالیا، به یک هدف مشترک در صنعت مبلمان و محصولات چوبی، در ایران دست پیدا کند. شرکت لورنزو در ابتدا تنها به عنوان واردکننده محصولات شرکت کلینی، آغاز به کار کرد که بعد از ارائه خدمات و محصولات باکیفیت، توانسته به همکاری در قالب جدیدی با شرکت کلینی اقدام کند.

لورنزو در ادامه توانست با برند کارلوکازا و به منظور حمایت از تولیدات داخلی و برای اولین بار در ایران، طی قراردادی رسمی‌‌‌ با شرکت کلینی (CHELINI ) وارد همکاری شده و محصولات خود را با کیفیت بسیار بالا و مواد اولیه وارداتی از کشور ایتالیا، در داخل کشور تولید کند. به همین منظور گفتگویی با محمدجواد دزفولی مدیرعامل شرکت لورنزو و آقای واسکو بوستی مدیرعامل شرکت کلینی CHELINI ایتالیا انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

کارلوکازا

تولید مشترک کلینی ایتالیا و لورنزو ایران

کارلوکازا

برند CHELINI از چه زمانی شروع به فعالیت کرده و در کجا قرار دارد؟

برند ۱۳۲ ساله کلینی در شهر فلورانس قرار دارد. کلینی در این ۱۳۲ سال تبدیل به یکی از برندهای بسیار قوی و پیش‌رو در ایتالیا شده که در سال‌های اخیر نیز بخش تولیدات مدرن و معاصر به آن اضافه شده است. این برند در تجربه‌ی ۱۳۲ ساله خود موفق شده که از صنعتی بسیار پیشرفته استفاده کند و محصول بسیار باکیفیت ایتالیایی تولید کند. امروزه این برند در دنیا شناخته شده بوده و امکان تولید و ارائه به مشتریان در سراسر دنیا را دارد.

واسکو بوستی | مدیر عامل شرکت کلینی

همکاری شرکت لورنزو و کلینی از چه زمانی آغاز شد؟

سلام و عرض ادب خدمت همه‌ی همراهان عزیز و دوستداران لورنزو. محمدجواد دزفولی، یکی از مدیران شرکت لورنزو هستم. حدود ۱۰ سال است که در صنعت طراحی و تولید مبلمان شروع به فعالیت کرده‌ایم. ابتدای کار ما با برند لورنزو و واردات مستقیم مصنوعات چوبی از ایتالیا بود که بعد از چند سال به خاطر مشکلاتی که به دلیل مساله‌ی تحریم به‌وجود آمد، شروع به تولید در ایران کردیم. حدود دو سال است که تولیدات ما به‌صورت حرفه‌ای و تحت لیسانس شرکت کِلینی ایتالیا که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ایتالیایی فعال در صنعت مبلمان مطرح است شروع شد و این همکاری طی ۱۰ سال گذشته، بالاخص در دو سال گذشته به صورت تنگاتنگ ادامه داشته است.
در مورد برند لورنزو نیز باید بگویم که این برند در سال‌های گذشته به‌صورت مستقیم کالاها را از ایتالیا وارد کشور و در بازار ارائه ‌می‌کرد. در حال حاضر نیز با برند کارلوکازا وارد بازار تولید شده و محصولاتی را تحت لیسانس شرکت کلینی، با عنوان کارلوکازا در بازار ارائه می‌کند.

محمدجواد دزفولی | مدیر عامل شرکت لورنزو

کارلوکازا از چه مواد اولیه‌ای برای تولید استفاده می‌کند؟

در دو سال گذشته سعی شده که تمام استانداردهای روز اروپا را حفظ کرده و بر اساس استانداردهای روز دنیا حرکت کنیم. شرکت کلینی نیز در این مسیر به ما کمک کرده که همین امر باعث پیشرفت در صنعت تولید مبلمان شده است. در دو سال گذشته نیز مواد اولیه به صورت کامل از ایتالیا وارد شده که این مواد اولیه شامل فیکساتورها، رنگ‌ها و برخی مواد اولیه دیگر می‌شود که به صورت کامل از ایتالیا و شرکت کلینی وارد شده و تمام تکنیک‌ها براساس استانداردهای کلینی پیاده‌سازی و به اتمام می‌رسد.

محمدجواد دزفولی | مدیر عامل شرکت لورنزو

نحوه آشنایی شرکت لورنزو و کلینی چگونه بود؟

طی سالیان گذشته که در نمایشگاه‌های بزرگ مبلمان ایتالیا مثل نمایشگاه میلان شرکت کردیم و با برندهای معتبری از جمله کلینی آشنا شدیم و با تحقیقاتی که در بازار ایتالیا داشتیم، برند کلینی جزو آن دسته از محصولاتی بود که خواهان بسیار زیادی در ایران داشت؛ یعنی به سلیقه‌ و پسند ما ایرانی‌ها نزدیک بود، از لحاظ تکنیک رنگ، کیفیت و هم از لحاظ نوآوری. این برند برای بسیاری از کسانی که در صنعت مبلمان فعالیت می‌کنند، نامی آشنا است. کلینی با وجود ۱۳۲ سال قدمت فعالیت طبیعتا در صنعت مبلمان پیشرو بوده و همچنان پرقدرت در ایتالیا به فعالیت خود ادامه می‌دهد. لورنزو در کنار کلینی یک تیم قدرتمند تولید مبلمان تشکیل داده‌اند.

محمدجواد دزفولی | مدیر عامل شرکت لورنزو

وجه تمایز محصولات کارلوکازا نسبت محصولات کپی و مشابه که در بازار وجود دارد چیست و نحوه‌ی نظارت بر روی محصولات تولیدی‌ به چه صورت است؟

طبیعتا اولین تعهد و شاخصه‌ی ما در برند کارلوکازا کیفیت است و اینکه بتوانیم کالایی در سطح کالاهای روز اروپا تولید کنیم، در ۹ ماه گذشته نیز تمرکز بر روی صادرات داشته‌ایم . این یک افتخار برای صنعت مبلمان کشور است که با رسیدن به این سطح از کیفیت حتی خود ایتالیایی‌ها تولید خود را کم کرده و حتی در بعضی از نقاط متوقف کنند و از کالاهای ما برای صادرات به سراسر جهان استفاده کنند. این یکی از تمایزهای کارلوکازا و لورنزو با دیگران است.

محمدجواد دزفولی | مدیر عامل شرکت لورنزو

زمان‌بندی‌ مشخصی برای نظارت بر خط تولید وجود دارد؟

مدیران ایتالیایی هر ۳ ماه از کارخانه کارلوکازا ایران بازدید می‌کنند. در این فاصله محصولات تولیدی تا مرحله واحد QC (کنترل کیفیت) آماده‌سازی می‌شوند. تمام بخش‌های تولید، تحت‌ کنترل مستقیم بوده و در بالاترین سطح کیفی قرار دارد، همچنین تمام قسمت‌ها نیز، به‌صورت مستقیم از طریق دوربین دیجیتال رصد می‌شوند.

واسکو بوستی | مدیر عامل شرکت کلینی

چشم‌انداز کلینی برای تولید بیشتر در شرکت لورنزو و ایجاد خط تولید جدید چیست؟

یکی از مهمترین فعالیت‌های ما شروع لاین جدید و مدرن کارلو کازا است که یکی از نیازهای امروز بازار است. در ادامه نیز نگاهی هم به بحث صادرات داریم که برای ما بسیار مهم است و این توانایی را در خودمان می‌بینیم. مطمئنا باید براساس نیاز روز جامعه، خواستگاه جوان‌ها و آن چیزی که نیاز است حرکت کنیم.
لاین جدید با حضور پررنگ شرکت کلینی و با زیرساخت‌هایی که شرکت کارلو کازا در اختیار ما گذاشته در حال انجام است. تمام طراحی‌ها انجام شده و این مساله باعث می شود شروع بسیار قدرتمندی داشته باشیم.

واسکو بوستی | مدیر عامل شرکت کلینی

یعنی ایران پایلوت برند کلینی می‌شود؟

در حال حاضر استارت این کار خورده و شرکت کلینی به این سمت حرکت می‌کند که تولید در ایتالیا را کوچک‌تر کرده تا کلیه‌ی تولیدات در ایران انجام شود.

واسکو بوستی | مدیر عامل شرکت کلینی

لورنزو و کارلوکازا چه خدمات متفاوتی به مشتریان می‌دهند؟

یکی از موارد مهم، پروسه‌ی فروش است. در پروسه فروش از ابتدای به امر، نیازسنجی مشتری بسیار مهم است؛ یعنی امروزه کسی که وارد مجموعه‌ی لورنزو می‌شود بیشتر از هر چیزی نیازسنجی وی اهمیت دارد.

محمدجواد دزفولی | مدیر عامل شرکت لورنزو

چشم‌انداز ادامه همکاری برند کلینی و مجموعه لورنزو و کارلوکازا به چه صورت است؟

با یک همکاری منسجم، خط تولید مدرن راه‌اندازی شده و ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین با توجه به پتانسیل موجود، در آینده‌ی نزدیک یک سری طراحی‌های جدید در ایتالیا صورت گرفته که در ایران تولید خواهد شد.

واسکو بوستی | مدیر عامل شرکت کلینی

تمام برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و در ادامه نیز این همکاری‌ها بزرگتر خواهد شد، نگاه ما کاملا فرامنطقه‌ای بوده و صادرات به سراسر دنیا در برنامه لورنزو قرار دارد. شرکت لورنزو در کنار شرکت کلینی توانست خود را از مارکت ایران جدا نموده و با رسیدن به استانداردهای روز دنیا تولیداتی کاملا متمایز داشته باشد.

محمدجواد دزفولی | مدیر عامل شرکت لورنزو